top of page

Podłączenie Sprzętu AGD

Podłączymy dla Ciebie każdy rodzaj sprzętu AGD, jednak najczęściej jesteśmy wzywani do podłączenia płyt indukcyjnych. Każdy sprzęt dużej mocy, ustawiony na stałe, aby zapobiec zbyt dużemu obciążeniu instalacji elektrycznej powinien być podłączony na zupełnie samodzielnym, osobnym obwodzie elektrycznym z odpowiednim zabezpieczeniem.

Dodatkowo możliwe jest podłączenie płyty indukcyjnej do instalacji 3-fazowej (400V) lub 1-fazowej (230V). Większość producentów płyt umożliwiają ich przyłączenie zarówno do 1 jak i 3-fazowego obwodu. Warto jednak pamiętać, że po podłączeniu płyty tylko do 1 fazy, moc kuchenki będzie znacznie ograniczona, przez co przygotowanie posiłku zajmie o wiele więcej czasu. Jeśli nie masz pewności, jaki układ zasilania masz u siebie w domu (1, czy 3-fazowy), najprostszym rozwiązaniem będzie zapytanie o to swojego Zakładu Energetycznego (numer telefonu znajdziesz na fakturze za prąd).

Niezbędne będzie też ustalenie, czy obwód służący do zasilenia kuchenki indukcyjnej (odcinek przewodu pomiędzy skrzynką z zabezpieczeniami w lokalu, a miejscem w którym ma być zainstalowana płyta) jest wykonany przewodem o wystarczająco dużym przekroju.

Chętnie pomożemy przy wyborze najlepszego rozwiązania, a w razie potrzeby wykonamy wszelkie niezbędne prace, np. zmianę układu zasilania w Twoim lokalu (pomożemy przy załatwieniu formalności z Zakładem Energetycznym), czy położenie dedykowanego obwodu do twojej kuchenki.

Pamiętaj, że korzystając z naszych usług otrzymasz wpis w karcie gwarancyjnej, potwierdzający prawidłowe podłączenie płyty indykcyjnej przez uprawnionego elektryka - bez takiego wpisu gwarancje są nieważne.

Skontaktuj się z nami już dziś: 514 453 893.

bottom of page